Spotkanie z przedstawicielami Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Marią Pamułą i Oskarem Grzegorczykiem 24 III 2023

27.03.2023

Na zakończenie IX Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej, w piątek 24 marca 2023 r. w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, odbyło się spotkanie z przedstawicielami UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców) Marią Pamułą i Oskarem Grzegorczykiem.

Goście zaprezentowali problematykę pracy z uchodźcami, w kontekście współczesnych uwarunkowań geopolitycznych, jak również problematyki istniejących stereotypów w tym obszarze. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów. Wydarzenie moderował dr Bartosz Łukaszewski z Instytutu Socjologii i Pracy Socjalnej. W rozmowie z prorektor dr hab. Małgorzatą Duda, prof. UPJPII podjęto temat podjęcia i rozwoju wzajemnej współpracy.